Jaké je být milenkou císaře?

17. září 2009 v 10:26 | Monis |  Knihy
Název: Solná princezna
Podtitul: Tajná milenka císaře Františka Josefa
Napsal: Hubert Pointinger
Moje hodnocení: přidám až přečtu :)


Napsáno o tom bylo.. "Začněme známým výrokem, který všichni známe z Knihy knih, totiž "Na počátku bylo Slovo". I na počátku tohoto příběhu byla slova, slova z úst jeptišky, která po téměř sto letech oživila následující skutečný příběh. Tato kniha vypráví o neobvyklém milostném vztahu, který se odehrál mezi Solným princem a jeho Solnou princeznou a trval téměř deset let. Míněn je rakouský císař František Josef I. a Theresie Pointingerová, nejstarší dcera sedláka od jezera Mondsee. Vztah Františka Josefa k obyvatelům Solné komory je dostatečně dobře známý, stejně jako jeho vztah k "prostým" a "pracujícím" lidem. Dodnes ovšem nebyla zmíněna a popsána okolnost, že měl pro lidi ze Solné komory zcela zvláštní slabost, která vyústila v milostném vztahu s Theresií, císařem láskyplně nazývanou "Rézinka". Desetiletí, kdy se František Josef stýkal se svou Rézinkou, lze označit jako úsek života, v němž s velkou pravděpodobností prožíval naplnění svých potřeb jako muž - o čemž mimo jiné svědčí jejich čtyři děti. Přes stavovské rozdíly to byl velmi důvěrný, milostný vztah, provázený vzájemnou citovou závislostí, jenž by navíc nepochybně trval mnohem déle, kdyby se o císařovu milenku s úspěchem neucházel místní hraběcí myslivec, který později sloužil samotnému císaři." 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dáša Dáša | 3. června 2010 v 21:28 | Reagovat

zdravím, Moniko, chtěla jsem se zeptat, ta Rézinka ze Solné princezny, je to fakt, že s císařem měla děti? nebo si to zase někdo vymyslel a napsal. je to geneticky stvrzené? :D

2 Monis Monis | E-mail | Web | 4. června 2010 v 8:19 | Reagovat

Pěkný den Dášo, přiznám se, že jsem zatím neměla možnost si tuto knihu přečíst ale myslím si, že to je jedna z milenek, se kterou dětu skutečně měl. Třeba jako Anna Nahowska.
Pokusím se, něco si o tom vyhledat a výsledky zveřejním na blogu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama